Her kan få at vide, hvordan du kan kontakte os.

 

Du er også meget velkommen til at følge os på de sociale medier; på den måde får du altid de mest aktuelle nyheder og billeder fra Palast.

Billet Hotline

Åben daglig fra 9–20

Live Chat

Fax

+49-30-2326 2323

Billetkontor

Åben fra 10-19:30 på dage med aftenforestilling (se spilleplan).

 

Derudover åben fra 10-18:30.

 

Reserverede billetter skal afhentes i teaterkassen senest 30 minutter inden forestillingen starter. Vær venligst opmærksom på, at der er stor trængsel en time inden forestillingen starter, og at gæster, der køber eller henter billetter til forestillinger samme dag, har fortrinsret.

 

Vores billetkontor finder du ca. 20 m til højre for Palasts hovedindgang.

Live Chat

Her kan du kontakte os direkte på live chat.

 

Til live chat

Sådan finder du os

Adresse: Friedrichstraße 107, 10117 Berlin | Telefon: +49-30-2326 2327 | E-Mail: tickets@palast.berlin

Adresse: Friedrichstraße 107, 10117 Berlin | Telefon: +49-30-2326 2327 | E-Mail: tickets@palast.berlin

Sociale medier

    

Kontaktpersoner

KontaktpersonercloseMere

Direktør

Dr. Berndt Schmidt
T: +49-30-2326 2264

E: schmidt@palast.berlin

Administrerende direktør

Guido Herrmann
T: +49-30-2326 2264

E: herrmann@palast.berlin

Ballet direktør

Alexandra Georgieva
T: +49-30-2326 2267

E: georgieva@palast.berlin

Direktør unge ensemble

Christina Tarelkin
T: +49-30-2326 2332 /2493
E: tarelkin@palast.berlin

Direktør kommunikation

André Puchta
T: +49-30-2326 2201
E: puchta@palast.berlin

Direktør kostumer

Elisabetta Pian
T: +49-30-2326 2282
E: pian@palast.berlin

Kreative Direktør
Oliver Hoppmann
T: +49-30-2326 2464
E: hoppmann@palast.berlin

Musik direktør/ledende dirigent

Daniel Behrens
T: +49-30-2326 2228
E: behrens@palast.berlin

Teknisk direktør

Franz-Josef Münzebrock
T: +49-30-2326 2234
E: muenzebrock@palast.berlin

Leder casting

Sebastian Hüchtebrock
T: +49-30-2326 2233
E: huechtebrock@palast.berlin

Leder personalet

Doris Plog
T: +49-30-2326 2244 /2303 /2304
E: plog@palast.berlin

Leder teknisk management

Uwe Müller
T: +49-30-2326 2234
E: mueller@palast.berlin

Foyer & Event Management

Constantin Lülsdorf
T: +49-30-2326 2236
E: luelsdorf@palast.berlin

Direktør for marketing og salg

Natascha Lecki
T: +49-30-2326 2230
E: lecki@palast.berlin

Tilbage til toppen

Ved at bruge Chat-funktionen samtykker du i Friedrichstadt-Palast og SnapEngage databeskyttelsesbestemmelser.

Live Chat