Vores krav: Vi vil være Tysklands mest gæstevenlige teater. Her kan få at vide, hvordan du kan kontakte os.

Billet Hotline

Åben mandag – fredag fra 9–18

Fax

+49-30-2326 2323

Billetkontor

På grund af bestemmelserne om forebyggelse og inddæmning af coronavirussen i Berlin er teaterkassen lukket i øjeblikket.

Adresse

Friedrichstadt-Palast Betriebsgesellschaft mbH
Friedrichstraße 107
10117 Berlin

Sådan finder du os

Adresse: Friedrichstraße 107, 10117 Berlin | Telefon: +49-30-2326 2327 | E-Mail: happiness@palast.berlin

Adresse: Friedrichstraße 107, 10117 Berlin | Telefon: +49-30-2326 2327 | E-Mail: happiness@palast.berlin

Sociale medier

Du er også meget velkommen til at følge os på de sociale medier; på den måde får du altid de mest aktuelle nyheder og billeder fra Palast.

 

  

Kontaktpersoner

KontaktpersonercloseMere

Direktør

Dr. Berndt Schmidt
T: +49-30-2326 2264

E: schmidt@palast.berlin

Administrerende direktør

Guido Herrmann
T: +49-30-2326 2264

E: herrmann@palast.berlin

Ballet direktør

Alexandra Georgieva
T: +49-30-2326 2267

E: georgieva@palast.berlin

Direktør unge ensemble

Christina Tarelkin
T: +49-30-2326 2332 /2493
E: tarelkin@palast.berlin

Direktør kommunikation

Ghazal Weber
T: +49-30-2326 2201
E: weber@palast.berlin

Direktør for marketing og salg

Natascha Lecki
T: +49-30-2326 2230
E: lecki@palast.berlin

Kreative Direktør
Oliver Hoppmann
T: +49-30-2326 2464
E: hoppmann@palast.berlin

Direktør kostumer

Elisabetta Pian
T: +49-30-2326 2282
E: pian@palast.berlin

Musik direktør/ledende dirigent

Daniel Behrens
T: +49-30-2326 2228
E: behrens@palast.berlin

Teknisk direktør

Franz-Josef Münzebrock
T: +49-30-2326 2234
E: muenzebrock@palast.berlin

Leder personalet

Katja Pötzsch
T: +49-30-2326 2244 /2303 /2304
E: poetzsch@palast.berlin

Leder casting

Sebastian Hüchtebrock
T: +49-30-2326 2233
E: huechtebrock@palast.berlin

Foyer & Event Management

Constantin Lülsdorf
T: +49-30-2326 2236
E: luelsdorf@palast.berlin

Leder teknisk management

Uwe Müller
T: +49-30-2326 2234
E: mueller@palast.berlin

Leder Restauration

Oliver Kawalla
T: 030-2326 2214
E: kawalla@palast.berlin

Tilbage til toppen

Ved at bruge Chat-funktionen samtykker du i Friedrichstadt-Palast og SnapEngage databeskyttelsesbestemmelser.

Live Chat